ICES v sodelovanju z Ministrstvom za okolje in prostor izvaja usposabljanje in izpit za serviserje opreme, ki vsebuje ozonu škodljive snovi ali fluorirane toplogredne pline (SF6) za električne stikalne mehanizme (program D).
Poleg teoretičnega dela programa v sodelovanju s podjetjem ELWE & Co. d.o.o. izvajamo tudi praktični del.
Termin
4. 6. 2019 - teoretično usposabljanje + teoretični del izpita (Letališka 16 a, 1000 Ljubljana)
6. 6. 2019 - praktično usposabljanje + praktični del izpita (Spodnji Slemen 4, 2352 Selnica ob Dravi)
Si želite stopiti korak naprej na svoji karierni poti? Želite pridobiti višjo stopnjo izobrazbe? Vas je strah? Se ne morete odločiti? Vabljeni na informativni dan, kjer se bomo posvetili vašim vprašanjem in željam. Študente obravnavamo individualno, zato bomo skupaj zagotovo našli rešitev tudi za vas.
V petek, 15. februarja, ob 10.00 in ob 16.30, v soboto, 16. feruarja, ob 9.00, ter v petek, 22. februarja ob 16.30, vas pričakujemo v referatu šole ICES v Ljubljani (Letališka cesta 16a).
V referatu šole se lahko oglasite tudi takrat, ko ustreza vam.
Program usposabljanja za upravljalce energetskih naprav je ena od dejavnosti Izobraževalnega centra energetskega sistema. Kot hčerinski zavod podjetja Elektro-Slovenija smo vključeni v elektrogospodarstvo in kandidatom na področju elektroenergetika nudimo pridobitev ali osvežitev kvalitetnih znanj, potrebnih za opravljanje del in nalog dispečer v centru vodenja, stikalničar v elektroenergetiki, vodja obratovanja energetskega objekta in tehnični vodja energetskega objekta. Novost leta 2010 je izvajanje usposabljanj upravljalcev male elektrarne (male hidroelektrarne, sončne, SPTE, kogeneracije...). Usposabljanje izvajamo za kandidate, ki morajo vsakih pet let opraviti periodični izpit pred Komisijo za preizkus znanja.
Na osnovi usposabljanja vam tudi omogočamo pridobitev nacionalne poklicne kvalifikacije in kot edini verificirani izvajalec postopkov njihovega preverjanja in potrjevanja na področju elektroenergetike v imenu Državnega izpitnega centra tudi izdajo certifikata, ki je javna listina. Doslej se je v naših programih za upravljalce energetskih naprav usposabljalo že več kot tisoč udeležencev, v zadnjem 5-letnem obdobju pa je na osnovi usposabljanja po našem programu 260 njih prejelo tudi certifikat o nacionalni poklicni kvalifikaciji.
Nova termina za usposabljanje sta 9. 1. 2019 in 4. 2. 2019 v Ljubljani. Z urnikom usposabljanja bodo udeleženci seznanjeni naknadno.
V obdobju 2018–2022 bomo izvajali programe za pridobitev višje strokovne izobrazbe in prekvalifikacij na področju višjega strokovnega izobraževanja. Izobraževanje bo za udeležence brezplačno.
»Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada«.
Izobraževalni center energetskega sistema sodeluje v projektu MUNERA3, s katerim je bil skupaj s konzorcijskimi partnerji izbran na razpisu »Izvajanje programov nadaljnjega poklicnega izobraževanja in usposabljanja 2018–2022«, v okviru katerega se bodo na vseh sodelujočih šolah izvajali programi nadaljnjega poklicnega izobraževanja in usposabljanja za zaposlene. Cilj projekta je v te programe vključiti 17.640 zaposlenih oseb, z namenom doseganja večje zaposljivosti in mobilnosti med področji dela, osebnega razvoja in delovanja v sodobni družbi. Več o samem projektu si lahko preberete na spletni strani.
Za izbrane udeležence bo izvajanje izobraževalnih programov Višje strokovne šole od začetka študijskega leta 2018/2019 pa do zaključka študija brezplačno, pod pogojem, da bodo redno izpolnjevali svoje obveznosti, določene v aneksu k pogodbi o izobraževanju. Če udeleženec ne opravi vseh obveznosti, določenih v pogodbi o izobraževanju, se ga iz projekta MUNERA3 izključi, izobraževanje pa lahko nadaljuje na lastne stroške.
Ne glede na prejšnji odstavek pa bo šola udeležencem zaračunavala prispevke zgolj za namene in največ v višini, kot je določeno v Ceniku prispevkov, ki je Priloga 1 k Pravilniku o šolninah in prispevkih v višjem šolstvu (Uradni list RS, št. 21/11)
Vključi se lahko vsak zaposleni, ki izpolnjuje pogoje za vpis v višje strokovno izobraževanje. V višješolski študijski program se lahko vpišete:
- s splošno maturo, poklicno maturo (ali zaključnim izpitom oz. diplomo pred letom 2002)
- z mojstrskim ali delovodskim oziroma poslovodskim izpitom, če imate tri leta delovnih izkušenj ter opravite preizkus znanja iz slovenščine (oz. italijanščine ali madžarščine na narodnostno mešanih območjih) in matematike ali tujega jezika v obsegu, določenem za poklicno maturo (Razpis za vpis v višje strokovno izobraževanje v študijskem letu 2018/2019).
Pred vključitvijo v projekt mora kandidat dostaviti ustrezna dokazila, s katerimi dokazuje svoj zaposlitveni status (npr. izpis zavarovanj v Republiki Sloveniji, ki ga izdaja ZPIZ, potrdilo ZZZS ali ZRSZ, potrdilo delodajalca, ipd.). Vsak vključen mora imeti pogoje za aktivni vpis v CEUVIZ (Centralna evidenca udeležencev vzgoje in izobraževanja). Izredni študenti, ki so bili v določenem programu že vpisani tri leta, v istem programu v projekt ne morejo biti vključeni.
Z vsakim kandidatom se podpiše pogodba o izobraževanju, ki se sklene ob vpisu v program. V aneksu k pogodbi o izobraževanju se določijo obveznosti, ki jih bo udeleženec moral opraviti, in njihov obseg, pri čemer se upoštevajo predhodno pridobljena znanja in veščine. Izredni študij se financira za celotno trajanje študija pod pogojem, da študent redno izpolnjuje svoje obveznosti, določene v pogodbi o izobraževanju.
Za spremljanje učinkov in rezultatov operacije bodo morali udeleženci trikrat izpolniti: Vprašalnik za spremljanje podatkov o udeležencih na operacijah sofinanciranih iz ESS. Podatki se bodo zbirali; prvič: ob vključitvi udeležencev v program; drugič: najkasneje štiri (4) tedne po zaključku programa in tretjič: najkasneje šest (6) mesecev po zaključku programa.
Študijska komisija šole je za študijsko leto 2018/19 sprejela naslednje kriterije za vključitev v projekt, potrdil pa jih je ravnatelj višje šole:
V študijskem letu 2018/19 bo šola na podlagi organizacijskega in terminskega načrta vpisala v projekt naslednje število študentov:
V primeru manjšega števila prijav od predvidenih po posameznih ciklih/letnikih bo šola ustrezno prerazporedila število vključitev.
Rok za prijavo v projekt je 15. 10. 2018. Vloga oziroma razpisna dokumentacija obsega vlogo za vključitev v brezplačni izredni študij (Obrazec: Vloga Munera3) ter zahtevana dokazila (o dosedanji izobrazbi in statusu zaposlene osebe – lahko obrazec: Zaposlitev Munera3). Skenirana dokumentacija se lahko pošlje na elektronski naslov referat@bb.si ali po navadni pošti v zaprti ovojnici z vidno oznako »Prijava za vključitev v projekt MUNERA 3«, z navedbo polnega naziva in naslova pošiljatelja na naslov: Izobraževalni center energetskega sistema, Letališka cesta 16a, 1000 Ljubljana. Kot pravočasno prispele vloge bodo upoštevane vloge, ki bodo v določenem roku, ne glede na način dostave, prispele v referat šole ali na zapisani elektronski naslov. Neustrezno označene in nepravočasno prispele vloge se ne bodo obravnavale, s sklepom bodo zavržene in vrnjene prijavitelju.
Vsi prijavljeni kandidati bodo o izidu prijave na projekt obveščeni najpozneje do 19. 10. 2018. Izbrani kandidati bodo potem tudi povabljeni k podpisu pogodbe o izobraževanju.
Razgovori za potencialne kandidate bodo potekali z ravnateljem po dogovoru.
Za dodatne informacije lahko pišete na elektronski naslov referat@bb.si oziroma 01 54 74 505 ali 041 312 330.
Predavatelj Višje strokovne šole ICES, dr. Viktor Lovrenčič, je v okvira programa Erasmus+, gostoval na partnerski instituciji Politehnika Pula-Visoka tehnična-poslovna šola (v hrvaščini: Politehnika Pula - Visoka tehničko-poslovna škola s pravom javnosti).
Po uvodnem razgovoru z vodstvom Politehnike Pule, je predavatelj dr. Viktor Lovrenčič izvedel dve predavanji v skupnem obsegu 8 pedagoških ur. Prvo predavanje, dne 19. 4., je bilo namenjeno vsem študentom in tudi širši javnosti. Tema predavanja je zelo aktualna in sicer »DELO POD NAPETOSTJO – stoletne izkušnje v svetu«. Predavanja so se poleg študentov udeležili tudi strokovnjaki različnih strok iz industrije HEP ODS, DP Elektro Istra. Odprla so se številna vprašanja o učinkovitosti metod dela pod napetostjo v industriji in distribuciji.
Drugi dan so bila predavanja namenjena gostujočim študentom iz Poljske, Italije in Hrvaške. Posebno zanimiva je bila diskusija s študenti iz Poljske, saj je Poljska med prvimi, že leta 1933, začela izvajati delo pod napetostjo. Zanimalo jih je, kakšna je situacija danes na Poljskem pri izvajanju dela pod napetostjo, na vseh nivojih, od nizke, preko srednje do visoke napetosti. Predavatelj, kot velik strokovnjak na tem področju je študentom pojasnil, da so bili padci in ponovni vzponi, ter da se trenutno tako v distribuciji kot v prenosu trudijo, da bi delo pod napetostjo dobilo pravo mesto pri preventivnem vzdrževanju. Na Poljskem je tudi proizvodnja opreme in orodja za delo pod napetostjo (npr. podjetje HUBIX), ki je prodorno in kakovostno.
Ob zaključku obiska se je g. Lovrenčič z dekanom, mag. Davorjem Miškovićem dogovoril za možnost nadaljnjega sodelovanja, še posebej pri predmetu, ki pokriva področje elektro energetskih omrežij. Sledi preučitev pogojev sodelovanja ter potrditev obojestranske pripravljenosti za bodoče mobilne aktivnosti.
Kot šola spodbujamo mobilnosti na vseh nivojih (študenti, zaposleni, predavatelji) saj se zavedamo pozitivnih učinkov, ki jih tovrstne aktivnosti prinašajo.
Zahvaljujemo se zaposlenim v POLITEHNIKI Pula za odlično organizacijsko podporo in topel sprejem našega predavatelja. Veselimo se nadaljnjega sodelovanja.
7. 12. 2017 na Ljubljanski cesti 30 v Kranju.
Spoštovani!
V okviru 27. Tehniškega posvetovanja vzdrževalcev Slovenije bo potekal natečaj za najboljšo diplomsko nalogo, inovacijo, projekt in izvedeno praktično usposabljanje.
Informacije o natečaju lahko dobite na: http://www.tpvs.si/index.php?st=diplomske .
Rok za oddajo prijave je 20. 8.2017.
Lep pozdrav,
Tudi v poletnem času, med 19. junijem in 18. avgustom, bomo dosegljivi vsak delovni dan.
Referat v Ljubljani bo odprt od ponedeljka do čertrka med 8. in 12. ter 13. in 16. uro; ob petkih med 8. in 12. ter 13. in 15. uro.
Želimo vam prijeten poletni oddih.